Jak odchudzać się w upalne dni?

W upalne dni nie masz ochoty na pełnowartościowe posiłki? Nie odczuwasz głodu i najchętniej sięgałbyś tylko po wodę? Dobrze, że po nią sięgasz – w gorące dni szczególnie należy się nawadniać. Jednak spożywanie pełnowartościowych posiłków jest również bardzo ważne. Bez dawki białka, węglowodanów i tłuszczy Twój organizm szybko straci siłę i nie będzie miał energii na chłodzenie podczas upałów.

Co jeść w upalne dni?

Jeśli nie możesz myśleć o tradycyjnym obiedzie, kiedy na zewnątrz żar leje się z nieba, postaw na posiłki płynne. Tak zwane smothie bowl będą ratunkiem dla Twojego żołądka.

Odżywisz się, ale nie będziesz musiał zmuszać się do jedzenia. Dobrym pomysłem będzie komponowanie posiłków z chłodnych warzyw czy owoców, dzięki czemu zyskujesz podwójnie – najadasz się i orzeźwiasz. Wypróbuj ten przepis:

  • 2 mrożone banany (wystarczy, że kupisz banany w sklepie, włożysz je do zamrażalnika na około 2 godziny i gotowe)
  • szklanka mleka (może być jakiekolwiek lubisz. Jeśli nie piszesz mleka krowiego, wypróbuj napój roślinny)
  • mrożone maliny lub truskawki (jeśli wybierzesz truskawki, wyjmij je chwilę wcześniej z zamrażalnika. Jeśli zaczniesz blendować zamrożone możesz zniszczyć blender)

Całość umieść w kielichu blendera i zacznij blendować. Dzięki obecności bananów uzyskasz gładką, kremową masę, którą możesz wypić jak sok lub połączyć z płatkami owsianymi i zjeść, jako smothie bowl.

Mieszaj różne smaki i sprawdź, który będzie dla Ciebie najsmaczniejszy. Taka forma posiłku w lato z pewnością przypadnie Ci do gustu. Oprócz słodkich smothie możesz wypróbować również wytrawne chłodniki, na przykład hiszpańskie gaspacho, czyli chłoną zupę z papryki, pomidorów i ogórków.