Na lato przenieś swój warsztat malarski w plener

Lubisz rysować? Malowanie to twoje hobby, które zajmuje Ci długie, jesienne i zimowe wieczory? W lecie, gdy słoneczko uśmiecha się przez okno, trudno jest pogodzić domowe hobby z przebywaniem na świeżym powietrzu. Jest jednak na to sposób.

Zabierz swoje malowanie w plener

Wystarczy mały przybornik, spakowany do plecaka. Podkładka, szkicownik, kilka kredek lub mała paleta farb. Dodatkowo kocyk, w razie, gdyby parkowe ławeczki były zajęte przez innych amatorów wypoczynku na łonie natury. Rozłóż się wygodnie i uruchom swoją artystyczną wyobraźnię, a tematów do rozwijania swojego hobby z pewnością Ci nie zabraknie. Drzewa lub wijąca się ścieżka ułożą się w przestrzenną perspektywę, którą możesz naszkicować ołówkiem. Złożony z kilku kresek portret siedzącej na sąsiedniej ławce starszej pani pozwoli Ci poćwiczyć rysowanie twarzy lub karykatur. Stojąca nieopodal grupka młodzieży – całe sylwetki. Przebiegająca obok wiewiórka lub kopiący nory pies będą znakomitymi modelami do szybkiego uchwycenia szczegółów ruchu. Rysuj, co chcesz i jak chcesz.

Malowanie w plenerze – rozwijaj swoje hobby, gdzie tylko chcesz i z kim chcesz

Malowanie w plenerze to znakomity sposób spędzania wolnego czasu poza domem dla całej rodziny. Połączone z piknikiem i zabawami ruchowymi, może zaangażować zarówno dorosłych, jak i dzieci. W większej grupie można zaaranżować konkurs na najlepiej narysowaną abstrakcję drzewa, kosza na śmieci lub ławki. Młodsze dzieci na pewno złapią bakcyla rysowania, malując kredą po chodniku lub na asfaltowym boisku. Koniecznie zabierz ze sobą mokre chusteczki i coś do przebrania – malowanie to dla dzieci bardzo atrakcyjne, jednak brudzące hobby.